fbpx >

Peder Müllersvej 7, 3300 Frederiksværk

8.500.000 DKK

OM BOLIGEN

Elegant tegnet sommerhus på 198 m2 (BBR) med særdeles attraktiv beliggenhed i Asserbo – midt i linjen mellem Asserbo Plantage og Tisvilde Hegn. Lige her, rundt om hjørnet, lidt ned ad stien, står man midt i et af Nordsjællands skønneste naturområder. Lige her er der ro og fred. Her er det, mange nok vil kalde den ideelle sommerhusstemning. Lige her er det virkelig særligt.

Grundens 3.598 m2 er rigt beplantet i et veldisponeret landskab af gamle træer langs havens skel, åbne haverum, terrasseområder, hjørner og en nærmest atriumagtig gårdsplads, der lægger sig mellem hovedhuset, anneks og garagebygning.

Ejendommen er oprindeligt opført i 1960 og de senere år gennemgribende renoveret til et moderne sommerhus, forklædt i sit originale arkitektoniske formsprog. I hovedhusets ene side er stort alrum en suite med opholdsstue/havestue – i den anden side er der tre soveværelser og to badeværelser. Fra alle soveværelser, køkken/spisestue og havestuen er der direkte udgang til solbeskinnede terrasseområder. Det sideliggende anneks på 33 m2 (BBR) er indrettet med soveværelse, eget badeværelse med brus og yderligere to disponible rum. Yderligere veldisponeret garagebygning på 42 m2 (BBR) med plads til to biler.

Dette er en sjældent udbudt perle i grænsefeltet til noget af den skønneste natur, man kan drømme om på Sjælland, midt i et af de mest eftertragtede sommerhusområder i Nordsjælland. Plads til det særdeles pladskrævende par, der ønsker besøg af gæster – eller den store familie, der alle kan få sit eget soveværelse.

 

OPLYSNINGER OM BOLIGEN
KONTANT 8.500.000 DKK
EJERUDGIFT /MD 4.253 DKK
BOLIGAREAL 198 m2
VÆRELSER 6
ENERGIMÆRKE
EJENDOMSTYPE FRITIDSHUS
BYGGEÅR/OMBYGGET 1960
HENT SALGSMATERIALE
KONTAKTPERSON

ADAM SCHNACK

ANSVARLIG INDEHAVER, EJENDOMSMÆGLER MDE & CAND.MERC. (PHIL.), SYN & SKØN FOR DANMARKS DOMSTOLE


+45 2623 4223

ADAM@ADAMSCHNACK.DK